aot 2014-15 12.10.14 4 kar14A.O. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ/Β΄ ΕΠΣΚ/ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2014-15

26η Αγωνιστική (τελευταία) - 17 Μαΐου 2015

Κοζάνη 2004 – ΑΟ Τρανοβάλτου 4-2

aot15175 Με κεκτημένη ταχύτητα η νεανική Κοζάνη 2004 πέτυχε τρίτη σερί νίκη 4-2 κόντρα στο Τρανόβαλτο  και έκλεισε θετικά την αγωνιστική χρονιά. Το τέλος του πρωταθλήματος βρίσκει την ομάδα του  Θόδωρου Μανδραβέλη στην τιμητική 5η θέση με 38 βαθμούς.

Σίγουρα μια πετυχημένη χρονιά για τους νεαρούς παίκτες της Κοζάνης 2004 που πήραν παιχνίδια στα πόδια τους κι έτσι  αρκετοί απ αυτούς θα μεταπηδήσουν στην ομάδα του Μακεδονικού.

Μανδραβέλης και Καραθανάσης το αμέσως επόμενο διάστημα θα δουν ποιοι ποδοσφαιριστές θα μπορέσουν να πλαισιώσουν τον Μακεδονικό τη νέα χρονιά.

Εξάλλου ο σκοπός της ιδρύσεως της θυγατρικής ομάδας του Μακεδονικού ήταν εξαρχής να προετοιμάζονται οι νεαροί ποδοσφαιριστές της ακαδημίας όσο το δυνατόν καλύτερα πριν κάνουν το βήμα προς τον Μακεδονικό.

Στα αγωνιστικά τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν τρία ο Φωλίνας και ένα ο 14χρονος Κουνάβας Λάζος. Αξίζει να σημειωθεί πως για τρίτο συνεχόμενο  παιχνίδι ο  15χρονος Σταύρος Φωλίνας πέτυχε χατ τρικ φτάνοντας έτσι τα 15 γκολ συνολικά.

Δοκάρι είχε ο Χάρης Σταφυλίδης , ένας  ακόμη 15χρονος απ;o τους πολλούς  που διαθέτει η ομάδα της Κοζάνης 2004.

Τρείς τελικές πάσες (ασίστ για γκολ που επιτεύχθηκαν ) είχε ο 15χρονος Βαγγέλης Φαρμάκης.

Τα γκολ για το Τρανόβαλτο πέτυχαν  ο  Πελέκας και ο Δανάτσας.

4-2  στο 90΄Δανάτσας

Κοζάνη 2004 (Μανδραβέλης) Νίκος ,Τσιάμης, Χαρισίου , Φαρμάκης, Αντωνιάδης, Κετίκογλου(46΄Γεωργιάδης), Γκούμας Στ. , Σταφυλίδης (68΄Τρουμπούκης), Φωλίνας , Κουνάβας Λ, (75΄Γκούμας Αντ)

ΑΟ Τρανοβάλτου:  Κοζικόπουλος , Ντούσιας, Κοζικόπουλος Α, Γκουτζιομήτρος, Τσαφαράκης, Γκούμας, Νακόπουλος , Πελέκας, Πατσικόπουλος , Δανάτσας, Λάμπρος

matiesstasport

22η Αγωνιστική - Κυριακή 19.4.2015

Α.Ο.ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ- ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ   3-1

m-n15194Εύκολη νίκη το μεσημέρι της Κυριακής  για το Τρανόβαλτο κόντρα στην Δόξα Ροδιανής στο γήπεδό του συνεχίζοντας έτσι τα θετικά αποτελέσματα. Σαφώς ανώτεροι οι γηπεδούχοι "καθάρισαν" το παιχνίδι απο το 25’, όταν και το σκορ ήταν ήδη στο 3-0.

Το παιχνίδι ήταν ανοιχτό και με πολλές φάσεις. Στο 13΄ ο Μάκης Δανάτσας με σούτ μέσα απο την μεγάλη περιοχή θα γράψει το 1-0. Στο 20’ ο Θανάσης Κοζικόπουλος  θα βρεί με σέτρα ακριβείας τον Νίκο Πατσικόπουλο ο οποίος με πλασέ στην κίνηση θα κάνει το 2-0. Στο 25’ ο Μάκης Δανάτσας ανήμερα της ονομαστικής  του εορτής θα πετύχει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα με τρομερή εκτέλεση φάουλ για το 3-0. Στη καλή στιγμή της Ροδιανής ο Βαλάντης Κοζικόπουλος θα αποκρούσει εντυπωσιακά στη γωνία του το σουτ του Ευαγγελόπουλου. Ενώ όλα είχαν κριθεί η Ροδιανή θα μειώσει σε 3-1 με πέναλτι στο 85’.

Α.Ο.ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ: Κοζικόπουλος Χρ. Νακόπουλος Αθ., Κοζικόπουλος Αθ. (Παρασκευόπουλος Ν. 55’), Γκουτζιομήτρος Θ., Ντούσιας Αθ. (Βητόπουλος Αν. 65’), Τετεδάκης Ζαφ. (Βλαχάβας Π. 80’), Λάμπρου Χρ., Δανάτσας Θ., Γκούμας Ηλ., Πελέκας Κ., Πατσικόπουλος Ν.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Α.Ο.Τ.

21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 5 Απριλίου 2015

ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ - Α.Ο.ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ   2-2

g1564m-n1564vlax1564

Υπερπολύτιμη ισοπαλία απέσπασε  το μεσημέρι της Κυριακής το ψυχομένο Τρανόβαλτο κόντρα στην Ελάτη στο μεγάλο τοπικό ντέρμπι των Καμβουνίων, συνεχίζοντας τα θετικά αποτελέσματα καταφέροντας να προσθέσει έναν ακόμα σημαντικό βαθμό στον αγώνα για τη μάχη της παραμονής.

Ακόμα πιο σπουδαίο κάνει το αποτελέσμα το γεγονός πως ο Α.Ο.Τ. αγωνίσθηκε με σύνθεση ανάγκης και με μόλις 4 βασικούς παίχτες καθώς απουσίαζαν για διαφόρους  λόγους οι Σάκης Νακόπουλος, Βασίλης Γκρανόπουλος, Αντώνης Βητόπουλος, Θωμάς Γκουτζιομήτρος, Ζαφείρης Τετεδάκης, Γιώργος Τσαφαράκης, Στάθης Πατσικόπουλος. Ο Έλατος παρουσιάστηκε υπερπλήρης και οι παίχτες του έδωσαν ότι είχαν και δεν είχαν για τη νίκη.

Το παιχνίδι ήταν πολύ σκληρό, πολλές φορές αντιαθλητικό και με πολλά νέυρα  όμως οι νεαροί παίχτες του Τρανοβάλτου παίζοντας με πάθος, δύναμη και ψυχή και  με κορυφαίο  του αγώνα τον Ηλία Γκούμα τα κατάφεραν πολύ καλά απέναντι στους έμπειρους αντιπάλους τους. Διακρίθηκαν ακόμα οι Παναγιώτης Βλαχάβας και Μάκης Δανάτσας.

Στο αγωνιστικό μέρος χωρίς ευκαιρίες ιδιαίτερες έληξε το α μέρος  0-0 με την Ελάτη να έχει απλώς την κατοχή. Στο β΄ μέρος μετά απο κόρνερ ο Αλέξης Σφαλύρας θα κάνει το 1-0  στο 65΄. Στο 75΄ μετά το σούτ του Λάμπρου ο Πολίτης θα κάνει λάθος και ο Μάκης Δανάτσας με πλασέ θα γράψει το 1-1. Το 2-1 για την Ελάτη στο 85΄ με  αυτογκόλ του Νίκου Πατσικόπουλου πάλι μετά απο κόρνερ αφου απο τις κόντρες η μπάλα βρήκε στο πρόσωπο του και κατέληξε στα δίχτυα. Στο 91΄ ο  Νίκος Παρασκευόπουλος με σέντρα ακριβείας θα βρεί τον  Νίκο Πατσικόπουλο ο οποίος με φανταστικό πλασέ στην κίνηση θα γράψει το τελικό 2-2 μέσα σε έξαλους πανηγυρισμούς.

ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ: Πολίτης Δ., Γρίβας Γ., Γρίβας Γ., Σφαλύρας Αλ., Μπέσας Σ., Μπέσας Γ.,Σαμαράς Γ., Γρίβας Ι., Πούλιος Κ., Ντίνας Α., Αντωνόπουλος Κ.

Α.Ο.ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ: Ματούλας Π., Κοζικόπουλος Χρ.,Κοζικόπουλος Αθ., Ντούσιας Αθ., Βλαχάβας Π., Παρασκευόπουλος Ν., Λάμπρου Χρ.,Δανάτσας Θ., Γκούμας Ηλ., Πελέκας Κ., Πατσικόπουλος Ν.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΑΟΤ

mikrovalto.gr: Η βαθμολογία μετά και την 21η αγωνιστική έχει διαμορφωθεί ως εξής:

v1564

22 Μαρτίου 2015

Α.Ο.ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ   2-1

np15223md15233Μεγάλη νίκη πέτυχε το μεσημέρι της Κυριακής στην έδρα του το ψυχομένο Τρανόβαλτο κόντρα στο Πρωτοχώρι, καταφέρνοντας να προσπεράσει στη βαθμολογία Λευκοπηγή και Κρανίδια στη μάχη της παραμονής.

Καλύτεροι οι γηπεδούχοι σε γενικές γραμμές σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, έφτασαν δίκαια στο πολυπόθητο τρίποντο με τα γκόλ των Ν. Παρασκευόπουλου στο 27΄ με προβολή  για το 1-0 και Μ. Δανάτσα με κεφαλιά στο 42’ μετά απο κόρνερ του Νακόπουλου για το τελικό 2-1. Νωρίτερα οι φιλοξενούμενοι σε κόντρα επίθεση είχαν ισοφαρίσει στο 33’ σε 1-1.

Α.Ο.ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ: Κοζικόπουλος Χρ., Κοζικόπουλος Αθ., Ντούσιας Αθ., Τσαφαράκης Γ., Νακόπουλος Αθ., Παρασκευόπουλος Ν., Λάμπρου Χρ., Δανάτσας Θ., Γκούμας Ηλ., Πελέκας Κ.(Βλαχάβας Π. 78΄), Τετεδάκης Ζαφ.

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Εξ αναβολής) - 4 Μαρτίου 2015

Α.Ο.ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ -  ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ 1-1

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν Τρανόβαλτο και Τιτάν 1-1 στην εμβόλιμη 15η αγωνιστική το μεσημέρι της Τετάρτης 4/3 στο γήπεδο Τρανοβάλτου, σε ένα παιχνίδι που είχε αναβληθεί δύο φορές.

Αυτή ήταν η 10η ισοπαλία για τον Α.Ο.Τ. στο πρωτάθλημα, ενώ ο Τιτάν έχασε έδαφος στο κυνήγι της κορυφής.

Ψυχωμένοι οι παίχτες του Α.Ο.Τ. παρά τις πολλές απουσίες ( Νακόπουλος, Γκρανόπουλος, Ντούσιας, Πατσικόπουλος Στ.) παρουσίασαν ένα δυναμικό σύνολο μη αφήνοντας τους φιλοξενούμενους να κάνουν το παιχνίδι τους.

Ενώ  το Τρανόβαλτο πίεζε ο Τιτάν προηγήθηκε, όταν μετά από απόκρουση του Κοζικόπουλου η άμυνα «κοιμήθηκε» και στο ριμπάουντ ο Χρυσοστομίδης με κεφαλιά έκανε το 0-1 στο 18’.

Στο 58’ μετά από τρομερή ατομική ενέργεια του Τετεδάκη, θα σπάσει στον Νίκο Πατσικόπουλο ο οποίος με προβολή θα γράψει και το τελικό 1-1.

Στη συνέχεια ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων  Βαλάντης Κοζικόπουλος κατέβασε κυριολεκτικά ρολά πιάνοντας 3 τετ α τετ  των Ελευθεριάδη και Σαββίδη με φανταστικές αποκρούσεις, καθώς ο Α.Ο.Τ. έμεινε με δέκα παίχτες στο 65’ μετά από αποβολή του Αντώνη Βητόπουλου ο οποίος ήταν η ψυχή της ομάδας για ακόμα ένα παιχνίδι.

Παρόλο που έπαιζε με δέκα παίχτες το Τρανόβαλτο, έχασε ευκαιρίες με Δανάτσα και Πατσικόπουλο ο οποίος έκανε άνω κάτω την άμυνα του Τιτάνα, ενώ στη μεγαλύτερη ευκαιρία του παιχνιδιού στο 87΄ ο Τετεδάκης δεν πάσαρε σωστά στον Πατσικόπουλο που ήταν έτοιμος να εκτελέσει για το 2-1…

Στο 90΄ θα μείνει και ο Τιτάν με δέκα για  σκληρό μαρκάρισμα του Κωσταντή στον Πατσικόπουλο.

Α.Ο.ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ: Κοζικόπουλος Βαλ., Πελέκας (Κοζικόπουλος Αθ. 80’), Γκούμας, Βητόπουλος, Τσαφαράκης, Γκουτζιομήτρος, Δανάτσας (Βλαχάβας 88΄), Τετεδάκης, Παρασκευόπουλος, Λάμπρου, Πατσικόπουλος.

ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ:  Δουβαρτζίδης, Λάμπρος, Αγόρου, Χαρίσιος, Χρυσικός, Κωνσταντής, Σαββίδης. Θώμος, Καψαλιαρης, Ελευθεριάδης, Χρυσοστομίδης.

B.Γ.-Σ.Π.

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 15 Φεβρουαρίου 2015

Α.Ο.ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ - ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ 2-2

PC070174 -__u0391u03BDu03C4u03AFu03B3u03C1u03B1u03C6u03BFPA120049 -__u0391u03BDu03C4u03AFu03B3u03C1u03B1u03C6u03BFΕπιβεβαιώθηκε για ακόμα μία φορά ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου που θέλει την ομάδα που χάνει ευκαιρίες, στο τέλος να τιμωρείται με τον χειρότερο τρόπο, όπως  για τον Α.Ο.Τ. για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι το απόγευμα της Κυριακής στο γήπεδο Τρανοβάλτου.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι  χάνοντας κλασσικές ευκαιρίες να πάρουν μια άνετη νίκη και δέχτηκαν όπως και στο Λιβαδερό την προηγούμενη αγωνιστική την ισοφάριση στο 90’. Να σημειωθεί ότι στο 40’ ο Γκρανόπουλος Βασίλης τραυματίστηκε σοβαρά στο γόνατο και διεκομίσθη στο κρατικό νοσοκομείο Κοζάνης. Στο ά μέρος το Τρανόβαλτο έχανε τις ευκαιρίες με Νακόπουλο, Πατσικόπουλο και η Λευκοπήγη στην πρώτη επίσκεψη της στα καρέ του Κοζικόπουλου προηγήθηκε με κεφαλιά 0-1 στο 30’. Το 1-1 με τον Αντώνη Βητόπουλο με κεφαλιά ψαράκι στο 43’ . Βγαίνονατς για το  β΄ μέρος οι παίχτες του Τρανοβάλτου θέλησαν να πάρουν και να αφιερώσουν τη νίκη στον  άτυχο Γκρανόπουλο, για  να αναλάβει δράση και πάλι ο Αντώνης Βητόπουλος όπου με ατομική ενέργεια και θα πετύχει το δέυτερο του γκόλ  με σούτ στο 75΄ θα κάνει το 2-1. Στη συνέχεια το Τρανόβαλτο θα χάσει τα άχαστα με τους  Γκούμα, Δανάτσα, Πατσικόπουλο να χάνουν τεράστιες ευκαιρίες για το 3-1 ακόμα και σε κενή εστία και αντί αυτού έγινε το 2-2 με απευθείας κόρνερ και λάθος υπολογισμό του Κοζικόπουλου στο 91’.

Κ.Π.

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 7 Φεβρουαρίου 2015

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ - Α.Ο.ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ 2-2

Ισόπαλο έληξε το γειτονικό ντέρμπι μεταξύ Αναγέννησης Λιβαδερού και Α.Ο. Τρανοβάλτου το απόγευμα του Σαββάτου 7 Φεβρουαρίου στο γήπεδο του Λιβαδερού. Από ένα ημίχρονο για τις δύο ομάδες, με καλύτερο το Τρανόβαλτο στο α’ μέρος και το Λιβαδερό στην επανάληψη.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με σούτ του Γιάννη Τσιτσουρή μόλις στο 5’ , στη συνέχεια το Τρανόβαλτο ισοφάρισε μετά από κάθετη του Νακόπουλου στον νεοαποκτηθέντα Ζαφείρη Τετεδάκη ο οποίος με ψηλοκρεμαστό σούτ από πλάγια θα κάνει το 1-1 στο 20’. Με τον Α.Ο.Τ. να κυριαρχεί μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου ο Πατσικόπουλος θα αστοχήσει στο 25’ μετά από κάθετη του Νακόπουλου, όπως και στο 32’ μετά από πάσα του Γκρανόπουλου,  για να φτάσουμε στο 40’ οπού ο Γκουτζιομήτρος θα περάσει δυο αντιπάλους, θα σπάσει στον Πελέκα για το 1-2.

Στο β’ μέρος πάλι ο Πελέκας μετά από ατομική ενέργεια θα πλασάρει όμως η μπάλα θα γλείψει το κάθετο δοκάρι στο 60’. Το Λιβαδερό πίεσε στη συνέχεια χάνοντας 2-3 καλές ευκαιρίες, για να ισοφαρίσει πάλι ο Τσιτσουρής Γιάννης με τρομερό σουτ στο 90’ γράφοντας το τελικό 2-2.

ΑΟ Τρανοβάλτου: Κοζικόπουλος Β., Ντούσιας Αθ., Γκρανόπουλος Β., Βητόπουλος Αντ., Τσαφαράκης Γ., Γκούμας Ηλ., Νακόπουλος Αθ., Γκουτζιομήτρος Θ., Τετεδάκης Ζαφ., Πελέκας Κ., Πατσικόπουλος Ν..

Β.Γ.

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 21 Δεκεμβρίου 2014 (ΒΙΝΤΕΟ)

Α.Ο.ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ - ΚΟΖΑΝΗ 2004 2-0

aot141221 1Με νίκη έκλεισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις το Τρανόβαλτο για το 2014 αφού επικράτησε 2-0 της Κοζάνης 2004 το μεσημέρι της Κυριακής στο παγωμένο Τρανόβαλτο. Μάλιστα κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού υπήρξε χιονόπτωση.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και δίκαια έφτασαν στο τρίποντο. Στο πρώτο μέρος ο Α.Ο.Τ. με πολύ καλή κυκλοφορία μπάλας έχασε αρκετές ευκαιρίες μέχρι να ανοίξει το σκορ ο Χρ. Ντανάτσας με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 35΄. Στο β΄ μέρος το ίδιο σκηνικό μέχρι το 60’ όταν ο Νίκος Πατσικόπουλος με υποδειγματικό πλασέ θα γράψει το 2-0 από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Η Κοζάνη στις 2 της ευκαιρίες είχε 2 δοκάρια, ένα στο 1-0 και ένα στο 2-0. Στο 65’ ο Ηλίας Γκούμας θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη και οι φιλοξενούμενοι θα πάρουν την πρωτοβουλία των κινήσεων, παρόλα αυτά το Τρανόβαλτο στις αντεπιθέσεις ήταν φωτιά με τον Στάθη Πατσικόπουλο στο 90’ να βλέπει το περίτεχνο πλασέ που επιχείρησε μετά από κούρσα μισού γηπέδου να καταλήγει ξυστά από το δοκάρι άουτ.

Να σημειωθεί η επιστροφή του Κώστα Πελέκα στην ενεργό δράση, ενός έμπειρου και ποιοτικού παίχτη που θα δώσει πολλές βοήθειες στον Α.Ο.Τ. για το β’ γύρο.

aot141221 2aot141221 3aot141221 4aot141221 5

aot141221 6aot141221 7aot141221 8aot141221 9

Τρανόβαλτο: Αρίδας Θ.,Ντούσιας Θ., Τσαφαράκης Γ., Γκρανόπουλος Β., Γκουτζιομήτρος Θ., Γκούμας Ηλ.,Νακόπουλος Αθ., Παρασκευόπουλος Ν., Πατσικόπουλος Ν., Δανάτσας Θ., Ντανάτσας Χρ.,

Αγωνίστηκαν ακόμα οι Πατσικόπουλος Στ., Πελέκας Κ. και Κοζικόπουλος Θ.

ΒΙΝΤΕΟ με το πρώτο γκολ της αναμέτρησης...

Β.Γ.

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 14 Δεκεμβρίου 2014

ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ – ΑΟ ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ 2-0

aot141412 1aot141412 2aot141412 3

Χωρίς να έχει ιδιαίτερα καλή απόδοση, ο Εθνικός Βατερού νίκησε σχετικά εύκολα την ομάδα του Τρανόβαλτου με σκορ 2-0, στο πλαίσιο της 12η αγωνιστικής του Β΄ Τοπικού Ε.Π.Σ. Κοζάνης.

Να σημειωθεί πως στην έναρξη του παιχνιδιού, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή, διότι ένας ηλικιωμένος φίλαθλος του Βατερού, έφυγε από την ζωή.

Ο λιγοστός κόσμος που παρευρέθηκε στο στάδιο του Βατερού, παρακολούθησε ένα μέτριο παιχνίδι από τις δύο ομάδες, με πολλά λάθη εκατέρωθεν.

Την πρωτοβουλία των κινήσεων είχε η ομάδα του Εθνικού Βατερού και στα δύο 45λεπτα, με το Τρανόβαλτο να βγάζει λιγοστές φάσεις μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Στο 20’ ο παίχτης του Βατερού, Λεωνιδάκης στάθηκε άτυχος, αφού τραυματίστηκε και έγινε αναγκαστική αλλαγή.

Στο 18ο λεπτό, ο Ουρμπάνικ με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Στη συνέχεια το ματς περιορίστηκε στην μεσαία γραμμή. Την νίκη για το Βατερό, σφράγισε στο 88ο λεπτό ο Τακίδης, με ωραίο γυριστό σουτ.

aot141412 4aot141412 5aot141412 6aot141412 7

aot141412 8aot141412 9aot141412 10aot141412 11

Η εξέλιξη του παιχνιδιού:

(1ο ημίχρονο)

2’ Ο Τακίδης θα εκτελέσει απευθείας κόρνερ, με τον Αρίδα να αποκρούει ενστικτωδώς

9’ Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Πατσικόπουλος θα πιάσει την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει δίπλα από το δοκάρι

13’ Ο Τακίδης θα σουτάρει από κοντινή απόσταση, η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ

18’ (ΓΚΟΛ) Ο Ουρμπάνικ με σουτ από κοντινή απόσταση θα ανοίξει το σκορ 1-0

22’ Ο Κουμπούρας θα εκτελέσει απευθείας το φάουλ για το Βατερό, η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι και καταλήγει άουτ

25’ Ο Γκούμας θα κάνει το σουτ, η μπάλα περνάει άουτ

31’ Σουτ από τον Τακίδη, η μπάλα περνάει άουτ

40’ Σουτ πάλι από τον Τακίδη, η μπάλα άουτ

44’ Σουτ από τον Πατσικόπουλο, ο Μαγούλας αποκρούει

(2ο ημίχρονο)

54’ Απευθείας φάουλ από τον Κιούλτζη, ο Αρίδας μπλοκάρει

55’ Σουτ από τον Τακίδη, ο Αρίδας αποκρούει την μπάλα

60’ Διπλή ευκαιρία για το Βατερό. Κιούλτζης και Τακίδης θα κάνουν σουτ, αλλά ο Αρίδας θα μπλοκάρει

65’ Σουτ ξανά από τον Τακίδη, μπλοκάρει και πάλι ο τερματοφύλακας του Τρανόβαλτου

66’ Σουτ από τον Κουμπούρα, μπλοκάρει ο Αρίδας

88’ (ΓΚΟΛ) Ο Τακίδης μετά από πολλές χαμένες ευκαιρίες, με γυριστό σουτ θα σκοράρει και θα σφραγίσει την νίκη για τον Εθνικό Βατερού 2-0

89’ Σουτ από τον Τοπαλίδη, η μπάλα περνάει λίγο άουτ

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Εθνικός Βατερού: (Σαμαράς) Μαγούλας, Κερασιώτης (46' Πατούσης), Γεωργιάδης, Παπαζήσης, Σαρημπαλας, Κιούλτζης, Τοπαλίδης, Τακίδης,  Ουρμπάνικ (68' Κουμπούρας Ν.), Λεωνιδάκης (20' Μισυρας) , Κουμούρας.

Α.Ο. Τρανοβάλτου: Αρίδας, Κοζικόπουλος, Γκρανόπουλος, Γκουτζιομήτρος, Τσαφαράκης, Γκούμας, Νακόπουλος, Ντούσιας, Πατσικόπουλος Ν., Παρασκευόπουλος, Πατσικόπουλος Ε (70' Λάμπρος).

Διαιτητές: Σωτηριάδης, Χονδροματίδης, Μπέλτσου.

Από το top-sport

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 7 Δεκεμβρίου 2014

Α.Ο.ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ 2-2

aot14127Άλλη μία ισοπαλία για το Τρανόβαλτο το μεσημέρι της Κυριακής στο γήπεδο Τρανοβάλτου με αντίπαλο τον Ιωνικό Βαθυλάκκου. Παρότι οι φιλοξενούμενοι βρισκόταν στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, το Τρανόβαλτο ήταν αυτό που κυριάρχησε σε όλο το ματς, χάνοντας πολλές ευκαιρίες για μια άνετη επικράτηση.

Στο 10΄ Γκρανόπουλος και Νακόπουλος θα αλλάξουν τη μπάλα μετά από κόρνερ με τον δεύτερο να βρίσκει με μπαλιά ακριβείας τον Πατσικόπουλο Ν., που με πλασέ θα κάνει το 1-0. Στο 55΄ λάθος έξοδος του Αρίδα και με κεφαλιά το 1-1. Το 2-1 στο 65΄ μετά από σπάσιμο του Γκουτζιομήτρου στον Δανάτσα, όμως στο 80΄ με πέναλτι θα ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενοι για το τελικό 2-2.

Πολλές αξιόλογες ευκαιρίες χάθηκαν για τον Α.Ο.Τ. και στο 2-1 αλλά και μετά το 2-2 .

ΑΟ ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ: ΑΡΙΔΑΣ, ΓΚΟΥΤΖΙΟΜΗΤΡΟΣ, ΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΤΟΥΣΙΑΣ, ΒΗΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΑΦΑΡΑΚΗΣ, ΓΚΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΖΙΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΓΚΟΥΜΑΣ.

Αγωνίστηκαν ακόμη οι: ΔΑΝΑΤΑΣ, ΠΑΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤ.

Β.Γ.

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 30 Νοεμβρίου 2014

ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟ - ΚΡΑΝΙΔΙΑ 1-1

aot143011 1Κόλλησε στην ισοπαλία το Τρανόβαλτο κόντρα στα Κρανίδια το μεσημέρι της Κυριακής στο γήπεδο Τρανοβάλτου, πληρώνοντας σε ένα ακόμη παιχνίδι φέτος την αδυναμία στο γκολ. Ο Α.Ο.Τ. ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος του παιχνιδιού, παίζοντας σε όλη τη διάρκεια στο μισό γήπεδο τα Κρανίδια με πολύ καλή κυκλοφορία μπάλας και έχασε αρκετές ευκαιρίες.

Οι φιλοξενούμενοι στην πρώτη ουσιαστικά επίσκεψη τους στην περιοχή του Αρίδα έκαναν το 0-1 στο 70΄ παγώνοντας το γήπεδο. Νωρίτερα μεγάλες ευκαιρίες θα χαθούν για τον Α.Ο.Τ. με Γκούμα στο15’ Πατσικόπουλο 20’,27’, τον Δανάτσα στο 35’,50’ ενώ είχε και δοκάρι σε τετ α τετ στο 62΄, και Γκρανόπουλο στο 68’. Μετά το 0-1 ο Α.Ο.Τ. είχε έτοιμη την απάντηση και στο 78΄ ο Γκρανόπουλος θα βρεί τον Πατσικόπουλο Ν. που από πλάγια θα εκτελέσει για το 1-1. Στο χρόνο που απέμεινε οι γηπεδούχοι πίεσαν ασφυκτικά χάνοντας ευκαιρίες μη μπορώντας όμως να πετύχουν το πολυπόθητο γκόλ της νίκης.

aot143011 2aot143011 3aot143011 4

aot143011 5aot143011 6aot143011 7

ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟ: Αρίδας Θ., Γκούμας, Τσαφαράκης, Ντούσιας, Λάμπρου, Κοζικόπουλος, Παρασκευόπουλος, Γκρανόπουλος, Νακόπουλος, Πατσικόπουλος Ν., Δανάτσας.

Αγωνίστηκαν ακόμα και οι Πατσικόπουλος Ευ. και Αρίδας Ι.

Β.Γ.

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 23 Νοεμβρίου 2014

ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ - Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ 0-0
8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 16 Νοεμβρίου 2014

Α.Ο.ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ - ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 1-2

aot111614 1Νικητής του ντέρμπι των Καμβουνίων αναδείχτηκε ο Έλατος Ελάτης απέναντι στον Α.Ο.Τρανοβάλτου με 1-2, που είχε σαν επακόλουθο -σε συνδυασμό με τα προηγούμενα αρνητικά αποτελέσματα- την απομάκρυνση του προπονητή του Τρανοβάλτου Δημήτρη Παρασκευά αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα, ο οποίος ευχαρίστησε και χαιρέτησε τους ποδοσφαιριστές του πριν αποχωρήσει.

Μοιρασμένο το παιχνίδι με καλύτερη την Ελάτη στο πρώτο μέρος και το Τρανόβαλτο να κυριαρχεί στο δεύτερο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 43’ με σουτ μετά από αδράνεια των αμυντικών των γηπεδούχων. Το Τρανόβαλτο ισοφάρισε όταν μετά από ατομική ενέργεια του Πατσικόπουλου Ν. που πέρασε 3 παίχτες, σέντραρε και ο νεαρός Ντούσιας με κεφαλιά έγραψε το 1-1.

Στη συνέχεια πίεσε για το δεύτερο γκολ ο Α.Ο.Τ. κλείνοντας στην περιοχή της την Ελάτη χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει. Και αυτό το "πλήρωσε" στο 78’ όταν ο Γκούμας με προβολή έγραψε το 1-2.

aot111614 2aot111614 3aot111614 4aot111614 5

aot111614 6aot111614 7aot111614 8aot111614 9

Β.Γ.

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 9 Νοεμβρίου 2014

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΟ ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ 4-2 (ΒΙΝΤΕΟ)

aotprot14119 1aotprot14119 2aotprot14119 3

Δεν άντεξε στην πίεση του δευτέρου ημιχρόνου, παρότι είχε πάει στα αποδυτήρια από το ημίχρονο προηγούμενη με 1-2, και υποχρεώθηκε σε βαριά ήττα με 4-2 η ομάδα του ΑΟ Τρανοβάλτου στο γήπεδο Πρωτοχωρίου από τον τοπικό Κένταυρο, την Κυριακή 9 Νοεμβρίου 2014, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου/Β’ κατηγορίας ΕΠΣ Κοζάνης.

ΒΙΝΤΕΟ από το β΄ ημίχρονο του αγώνα

Η ομάδα του Τρανοβάλτου στάθηκε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε στο 30΄να ανταποδώσει το γκολ με το οποίο είχαν προηγηθεί από το 11΄οι γηπεδούχοι, και λίγο πριν τη λήξη του (στο 43΄) κατάφεραν να προηγηθούν.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Πρωτοχώρι ήταν καλύτερο, έκανε την ανατροπή και έφτασε τελικά σε μια μεγάλη νίκη. Αξίζει πάντως να αναφέρουμε ότι η ευκαιρία του αγώνα χάθηκε από το Τρανόβαλτο στο 65΄ και ενώ το σκορ ήταν ισόπαλο 2-2, όταν ο Αρίδας πλάσαρε από κοντά, ο τερματοφύλακας απέκρουσε ασθενώς και ενώ η μπάλα έμπαινε στην εστία αποκρούστηκε την τελευταία στιγμή πάνω στη γραμμή από αμυντικό.

Τα γκολ του αγώνα:

1-0 στο 11΄ μετά από χτύπημα πέναλτι του Κύρινα, που υποδείχτηκε από τον διαιτητή στον Βητόπουλο

1-1 στο 30΄ από τον Νίκο Πατσικόπουλο με κοντινό σουτ, μετά από χτύπημα κόρνερ και φάση διαρκείας

1-2 στο 43΄ για το Τρανόβαλτο από τον Μάκη Δανάτσα, μετά από υποδειγματική αντεπίθεση και ωραίο τελικό πλασάρισμα

2-2 στο 53’ από τον Ζησιάδη με πλασέ εξ επαφής

3-2 στο 72΄με καρφωτή κεφαλιά του Τζαναμπέτη, ύστερα από σέντρα από αριστερά

4-2 στο 90΄έκλεισε το σκορ με μακρινό συρτό σουτ του Τσολάκη, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς από τους γηπεδούχους, παίκτες και φιλάθλους.

aotprot14119 4aotprot14119 5aotprot14119 6aotprot14119 7

Καλή η διαιτησία των Λαζαρίδη-Παπαδόπουλου-Πανυτσίδου.

Γ.Μ./mikrovalto.gr

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 2 Νοεμβρίου 2014

Α.Ο.ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1-0

Μεγάλη νίκη για το Τρανόβαλτο και πρώτη για φέτος κόντρα στην πρωτοπόρο μέχρι πριν το παιχνίδι Αγία Παρασκευή. Η ομάδα του Δ. Παρασκευά πολύ καλά στημένη στο γήπεδο ήταν σε όλη τη διάρκεια αυτή που κυριάρχησε με τους ποδοσφαιριστές της να βγάζουν ενέργεια, πάθος και δύναμη στο παιχνίδι τους.

Στο α' μέρος ευκαιρίες θα χαθούν για τον Α.Ο.Τ. με σουτ των Πατσικόπουλο Ν. (20',35'), Δανάτσα Θ. (15',38').

Στο β' μέρος το ίδιο σκηνικό με το γκολ να έρχεται στο 70' όταν μετά από καταπληκτική μπαλιά του Πατσικόπουλου Ν. ο Δανάτσας θα ανατραπεί, με τον διαιτητή Ζούγρα να καταλογίζει πέναλτι στο οποίο θα ευστοχίσει ο Παρασκευόπουλος για το 1-0.

Στο 73' ο Νακόπουλος με μία περίτεχνη ενέργεια σπάνιας ποδοσφαιρικής ομορφιάς ξεκίνησε τη φάση όπου ο Ντούσιας θα πιάσει σούτ κεραυνό που απέκρουσε με δυσκολία ο τερματοφύλακας.

Στο 83' ο Γκρανόπουλος Βασ. θα βγάλει τετ-α-τετ τον Πατσικόπουλο Ν. που αστόχησε, για να φτάσουμε στο 90' όπου στη μεγάλη ευκαιρία της Αγ.Παρασκευής ο Φλώρος θα σουτάρει απο το ύψος του πέναλτι με τον πολύ καλό και σταθερό σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού τερματοφύλακα του Α.Ο.Τ. Γιώτη Ματούλα να κάνει την απόκρουση του παιχνιδιού με εκτίναξη στην γωνία του και να κρατά το πολύτιμο 1-0 για το Τρανόβαλτο.

ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟ: ΜΑΤΟΥΛΑΣ ΓΙΩΤΗΣ, ΒΗΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ, ΓΚΟΥΤΖΙΟΜΗΤΡΟΣ ΘΩΜΑΣ, ΚΟΖΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ, ΝΤΟΥΣΙΑΣ ΘΑΝΑΣΗΣ, ΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ, ΓΚΟΥΜΑΣ ΗΛΙΑΣ, ΓΚΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΔΑΝΑΤΣΑΣ ΜΑΚΗΣ, ΠΑΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ.

Αγωνίστηκαν ακόμα οι: ΠΑΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΘΗΣ, ΛΑΜΠΡΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΤΣΑΦΑΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ.

Β.Γ.

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 26 Οκτωβρίου 2014

ΑΝΩ ΚΩΜΗ – Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ 3-0

aot141026 1Άσχημη εμφάνιση και βαριά ήττα για τον Α.Ο. Τρανοβάλτου το απόγευμα της Κυριακής στο γήπεδο Κρόκου με αντίπαλο την ομάδα της Άνω Κώμης με 3-0, με συνέπεια να παραμένει χωρίς νίκη για 5 αγωνιστικές και να βρίσκεται στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η μία και μοναδική φορά που απείλησε το Τρανόβαλτο ήταν το 10ο λεπτό όταν από συνεργασία Γκρανόπουλου-Μέμα η μπάλα βγήκε στον Πατσικόπουλο Ν., το πλασέ του όμως θα φύγει ελάχιστα άουτ.

Στο 25’ και 40’ τα γκολ της Άνω Κώμης στο πρώτο ημίχρονο, από λάθη της άμυνας του Α.Ο.Τ.

Στο δεύτερο μέρος το ίδιο σκηνικό, με το 3-0 να γίνεται με σουτ στο 70’, και δύο άστοχα σουτ για τον Α.Ο.Τ με Γκούμα, Γκρανόπουλο.

Πάλεψαν όσο μπορούσαν μέχρι το τέλος οι Νακόπουλος, Γκούμας, Πατσικόπουλος

aot141026 2aot141026 3aot141026 4

Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ: ΑΡΙΔΑΣ (45΄ ΜΑΤΟΥΛΑΣ Π.), ΝΤΟΥΣΙΑΣ ΑΘ. (60’ ΠΑΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥ.), ΚΟΖΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘ., ΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘ., ΓΚΟΥΜΑΣ ΗΛ., ΛΑΜΠΡΟΥ ΧΡ. (35΄ ΑΡΙΔΑΣ Ι.), ΚΑΨΑΛΗΣ Γ., ΓΚΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ Β., ΜΕΜΑ ΑΡ., ΠΑΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΓΚΟΥΤΖΙΟΜΗΤΡΟΣ Θ.

Β.Γ.

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 19 Οκτωβρίου 2014

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ - Α.Ο.ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ 2-2

lefk191410 1lefk191410 2lefk191410 3

Σε ένα δυνατό παιχνίδι στο γήπεδο του Πρωτοχωρίου με 3 πέναλτι και 2 αποβολές, μία για κάθε ομάδα, Λευκοπηγή και Τρανόβαλτο μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις. Η ομάδα του Δ. Παρασκευά μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 3' ο Πατσικόπουλος Ν. θα κερδίσει πέναλτι στο οποίο όμως θα αστοχίσει ο Παρασκευόπουλος Ν.

Στο 5' ο Τσαφαράκης θα ανατρέψει τον Τζημόπουλο, θα δεί κόκκινη κάρτα και στο πέναλτι ο Νένος θα νικήσει τον Αρίδα για το 1-0 .

Στο 30' ο διαιτητής Κουτσώνας θα αποβάλει τον Kερασίωτη Γ. για χέρι καταλογίζοντας και πάλι την εσχάτη των ποινών, απο όπου αυτή τη φορά ο Παρασκευόπουλος θα ισοφαρίσει σε 1-1.

Στο 40' μετά το φάουλ του Τζημόπουλου και αναμπουμπούλα στην περιοχή του Τρανοβάλτου η μπάλα θα καταλήξει στο πλεχτό για το 2-1 της Λευκοπηγής.

Στο β' μέρος ο Α.Ο.Τ. ανέβηκε, πίεσε και έφτασε στην ισοφάριση 2-2 με καρφωτή κεφαλία του Κοζικόπουλου Θ . μετά απο σέντρα του Γκούμα στο 65'.

Στο χρόνο που έμεινε καμία απο τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να δημιουργήσει κάποια ευκαιρία.

ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟ: Αρίδας Θ., Γκουτζιομήτρος Θ., Τσαφαράκης Γ., Ντούσιας Αθ.( 60' Κοζικόπουλος Θ.), Νακόπουλος Αθ., Γκούμας Ηλ., Γκρανόπουλος Β. (75' Βητόπουλος Αντ.), Λάμπρου Χρ., Παρασκευόπουλος Ν.( 80΄Λάμπρου Χρ), Αρίδας Γ., Πατσικόπουλος Ν.

Β.Γ.

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 12 Οκτωβρίου 2014

ΑΟ ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ 2-2 (ΒΙΝΤΕΟ-ΦΩΤΟ)

aot141210 1aot141210 2aot141210 3

Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το γειτονικό Καμβουνιώτικο ντέρμπι, μεταξύ των ομάδων του ΑΟ Τρανοβάλτου και της Αναγέννησης Λιβαδερού, που διεξήχθη το απόγευμα της Κυριακής 12 Οκτωβρίου 2014 στο γήπεδο Τρανοβάλτου, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Β’ κατηγορίας/1ου ομίλου της ΕΠΣ Κοζάνης.

Ήταν ένα ήσυχο και ενδιαφέρον παιχνίδι, πλούσιο σε φάσεις και με εναλλαγές στο σκορ, που το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο.

Τα γκολ της συνάντησης:

0-1 στο 7΄από τον Γιάννη Τζήκα με πλασέ στην κενή εστία, μετά από φάση διαρκείας

1-1 ισοφάρισε για το Τρανόβαλτο στο 13΄ ο Γιάννης Αρίδας, που ξέφυγε από το μαρκάρισμα δυο αμυντικών και από το ύψος της περιοχής με συρτό δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

2-1 προηγήθηκε το Τρανόβαλτο στο 23΄με τον Νίκο Πατσικόπουλο, μετά από εναλλαγή της μπάλας με τον Αρίδα

2-2 στο 59΄, ισοφάρισε με πέναλτι ο Γιώργος Μίχος για το Λιβαδερό, πέναλτι που κέρδισε ο Γιάννης Τζήκας όταν ανατράπηκε μέσα στην περιοχή

Δυο δοκάρια είχε το Λιβαδερό (στο 33΄ με τον Νατσιόπουλο του οποίου το δυνατό σουτ αποκρούστηκε από τον Αρίδα και στη συνέχεια προσέκρουσε στην αριστερή συμβολή των δοκών και απομακρύνθηκε και στο 62΄ από λάθος απόκρουση αμυντικού του Τρανοβάλτου), ένα δοκάρι για το Τρανόβαλτο στο 67΄ (Ντούσιας με ψηλοκρεμαστή σέντρα-σουτ).

Πίεσε στο τέλος το Τρανόβαλτο να πάρει τη νίκη, δημιουργώντας 2-3 καλές φάσεις (86΄,87΄,92΄), αλλά δεν τα κατάφερε.

Πολύ καλή η διαιτησία των Διαμαντή – Τζιαμπάζη – Βασιλειάδη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε σιγή ενός λεπτούστη μνήμη του αδικοχαμένου, πριν λίγες μέρες, φιλάθλου Κώστα Κατσούλη.

aot141210 4aot141210 5aot141210 6aot141210 7

aot141210 8aot141210 9aot141210 10aot141210 11

aot141210 12aot141210 13aot141210 14aot141210 15

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΑΟ ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ: Αρίδας Ε., Ντούσιας Α., Νακόπουλος Α., Τσακαράκης Γ., Γκουτζιομήτρος Θ., Καψάλης Γ., Γκρανόπουλος Β., Γκούμας Η., Αρίδας Ι., Λάμπρος Χ., Πατσικόπουλος Ν.

Αναπληρωματικοί: Δανάτσας Θ., Πατσικόπουλος Ε., Κοζακόπουλος Α., Κοζικόπουλος Χ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ: Νίκος Χ., Βέττας Κ., Πουρνάρας Δ., Παπαγεωργίου, Φαρμάκης Η., Τσιόκανος Ι., Πουρνάρας Ι., Τσιτσιούρης Κ., Ζάνι Ι., Τσιόκανος Α., Τζήκας Ι.

Αναπληρωματικοί: Μίχος Γ., Νατσιόπουλος Α., Νίκος Δ., Τσαράβας Γ., Ζαραμπούκας Γ., Τσιάμης Ζ.

ΓΜ/mikrovalto.gr

2014 aot141210 2 - Copy

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 27.09.2014

ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ - Α.Ο.ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ 1-1

aot 13-14Ένα σημαντικό αποτέλεσμα πέτυχε το Τρανόβαλτο, αφού στάθηκε όρθιο μέσα στα Σέρβια και λίγο έλειψε να πάρει και τη νίκη. Ψυχωμένη και πολύ καλά στημένη στο γήπεδο η ομάδα του Δ. Παρασκευά μπλόκαρε τον Τιτάνα, ο οποίος είχε απλά την κατοχή, μη μπορώντας να απειλήσει την εστία του Θ. Αρίδα.

Στο α' μέρος,  στο 20’, μετά από αναμπουμπούλα στην περιοχή του Τρανοβάλτου θα χαθεί η μοναδική μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του Τιτάνα. Στο 30’ τρομερή εκτέλεση φάουλ του Γ. Αρίδα με τη μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ.

Στο β' μέρος το ίδιο σκηνικό με τον Α.Ο.Τ. να προσπαθεί με αντεπιθέσεις να πετύχει κάτι καλό, χάνοντας και δυο πολύ καλές ευκαιρίες -με Παρασκευόπουλο Ν., και Πατσικόπουλο Ν. στο 60΄ και 65΄- και τον Τιτάνα να έχει μια άκαρπη υπεροχή.

Στο 75΄ ο Γκούμας Ηλ. θα ανατραπεί και θα κερδίσει το πέναλτι, στο οποίο θα ευστοχίσει ο Παρασκευόπουλος Ν. για το 0-1.

5΄ λεπτά αργότερα ο Νιζάμης Ν. με το φοβερό σουτ στο παραθυράκι της εστίας του Αρίδα θα φέρει το ματς στα ίσια 1-1, φάση στην οποία οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρίθηκαν έντονα για μή τήρηση του fairplay καθώς ο Λάμπρου Χρ. βρισκόταν τραυματίας στο χορτάρι.

ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟ: Αρίδας Θ., Γκουτζιομήτρος Θ., Τσαφαράκης Γ., Ντούσιας Αθ. (83΄Πατσικόπουλος Ευ), Νακόπουλος Αθ., Γκούμας Ηλ., Γκρανόπουλος Β., Λάμπρου Χρ., Παρασκευόπουλος Ν.,Αρίδας Γ. (78΄Κοζικόπουλος Αθ.), Πατσικόπουλος Ν.