Ημιτελικός Τουρνουά Ποδοσφαίρου 6Χ6 Αγ. Παρασκευής 2016

DRINK TEAM– ΚΑΦΕ ΣΤΕΚΙ 2-2 κ.α., 3-0 στα πέναλτι (ΒΙΝΤΕΟ)

imitcstek24616 1imitcstek24616 2

Στον μικρό τελικό της Κυριακής 26/6 θα αγωνιστεί η ομάδα του ΚΑΦΕ ΣΤΕΚΙ, αφού, αν και προηγούμενη με 0-2, ισοφαρίστηκε σε 2-2 και έχασε στα πέναλτι με 3-0 από την DRINK TEAM, που θα συμμετάσχει στον μεγάλο τελικό.

Η ομάδα του ΚΑΦΕ ΣΤΕΚΙ, στον ημιτελικό της Παρασκευής 24 Ιουνίου 2016, «πληρώθηκε» αντίστροφα με το ίδιο νόμισμα με τον προημιτελικό (τότε έχανε 3-0, ισοφάρισε και προκρίθηκε στα πέναλτι). Τώρα, όντας καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε με 0-2 (Δουβαρτζίδης 12’, Πήττας 27’), δέχτηκε γκολ στο λεπτό των καθυστερήσεων (35+), μπήκε αγχωμένη στο β’ ημίχρονο και ισοφαρίστηκε σε 2-2 στο 47’, το παιχνίδι οδηγήθηκε στα πέναλτι, όπου δεν μπόρεσε να σκοράρει στα 3 πρώτα, βλέποντας τους αντιπάλους τους  της Αιανής DRINK TEAM να σκοράρουν αντίστοιχα (δεν χρειάστηκε να εκτελεστούν τα υπόλοιπα 2 πέναλτι) και να πανηγυρίζουν την πρόκρισή τους στον τελικό.

imitcstek24616 3imitcstek24616 4imitcstek24616 5

imitcstek24616 6imitcstek24616 7imitcstek24616 8

imitcstek24616 9imitcstek24616 10imitcstek24616 11imitcstek24616 12

Χρησιμοποιήθηκαν από τις ομάδες οι ποδοσφαιριστές:

DRINK TEAM: Τζέλλος Γιάννης, Τζέλλος Δημήτρης, Μπούλης Μανώλης, Βαβλιάρας Στέλιος, Βαβλιάρας Χάρης, Μαρούδης Βαγγέλης, Γκουντουράς Αντώνης, Μαυροδήμος Γιώργος, Σκουτέλας Βασίλης.

ΚΑΦΕ ΣΤΕΚΙ: Ζιώγας Θωμάς, Μαρκόπουλος Βασίλης, Πασχαλίδης Δημήτρης, Ηλιάδης Κώστας, Μίχος Γιώργος ("Ρονάλντο"), Ηaki Haskasa, Πήττας Δημήτρης, Τσιτσιούρης Μπάμπης, Τζιαναμπέτης Νίκος, Δουβαρτζίδης Σάββας, Χαρισόπουλος Φίλιππας, Δαϊλιάνης Ευθύμης.

Καλή η διαιτησία του Κώστα Πραχάλη.

Γιατρός αγώνα: Ελένη Κούτσιανου

Νωρίτερα, στον άλλο ημιτελικό της ημέρας, που και αυτός κρίθηκε στα πέναλτι, ΑΡΤΟΠΟΙΕΙΑ ΛΑΒΑΝΤΣΙΩΤΗ – CALCIOPOLIS2-2 (2-4 στα πέναλτι), στον τελικό η CALCIOPOLIS.

Έτσι, στο φινάλε του επιτυχημένου 5ου Τουρνουά Ποδοσφαίρου 6Χ6 της Αγίας Παρασκευής Κοζάνης, την Κυριακή 26 Ιουνίου 2016, θα έχουμε:

Μικρός τελικός, 19:45, ΑΡΤΟΠΟΙΕΙΑ ΛΑΒΑΝΤΣΙΩΤΗ – ΚΑΦΕ ΣΤΕΚΙ

Μεγάλος τελικός, 21:45, CALCIOPOLIS – DRINK TEAM